Dátum/Időpont
2024. 10. 15. kedd
17:00–18:30
Helyszín
Központi könyvtár
Központi könyvtár, Szeged, Dóm tér 1–4.
BETELT!!!
Ötalkalmas, ingyenes irodalomterápiás olvasókör indul fiatal felnőttek (18–30 éves korosztály) számára a Somogyi-könyvtárban. Az első alkalom és a csoportszabályok (pl. titoktartás, egymás nem megítélése, stb.) lefektetése után a foglalkozások zártkörűvé válnak, így biztosítva a csoporttagok számára a megtartó, biztonságos környezetet. Előzetes jelentkezés szükséges!
Helyszín: Szeged, Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár, 1. emelet, zeneszoba.
A foglalkozások időtartama: 1,5 óra
A foglalkozások időpontjai (kéthetente keddenként 17 órától): 2024. október 15., okt. 29., nov 12., nov. 26. és dec. 10.
A foglalkozások vezetője: Sass Dávid képződő irodalomterapeuta, könyvtár- és információtudomány mesterszakos, fejlesztő biblioterápia specializációs hallgató, aki az SZTE BTK Kulturális Örökség és Humán Információtudományi Tanszék MA-képzésének (biblioterápia specializációjának) keretében a szakmai gyakorlatát végzi.
„Sok szeretettel várok mindenkit, aki fiatal és nem találja helyét a világban! A foglalkozásaimra olyan szövegeket hozok majd, amelyeken keresztül a résztvevők jobban meg tudják ismerni önmagukat és amelyek segítenek nekik elhelyezkedni a világban. Alapvető célom, hogy a foglalkozásokon mindenki jól érezze magát és egy kicsit ki tudjon kapcsolódni.”
Mi a fejlesztő irodalomterápia?
A fejlesztő irodalomterápia egy olyan művészetterápiás módszer, amely az irodalmi szövegek olvasásán és/vagy létrehozásán, valamint a szövegekről folytatott beszélgetésen, személyes élmények megosztásán keresztül egészséges személyeket segít a személyiségfejlesztésben és az önismeretben. Létezik egyéni és csoportos formája. Minden korosztály számára alkalmazható.
Egy segítő szakember (facilitátor) vezetése mellett a szövegek felhasználásával a csoportfoglalkozások résztvevői tehát közelebb kerülhetnek önmagukhoz, oldódnak a szorongásaik, érzelmeket élnek meg és vállalnak fel, sőt új lehetőségeket is találhatnak az életükben. A csoportos foglalkozások a közösség erejével (párbeszéd, különböző vélemények, nézőpontok megismerése, mély emberi találkozások, csoporttagok támogató köteléke) is dolgoznak.
Mi történik az egyes foglalkozásokon?
A foglalkozások mindig egy adott szöveg és téma köré épülnek. A szövegről a csoportvezető által irányított beszélgetés folyik. A foglalkozáson előfordulnak még játékos és kreatív feladatok, pl. kreatív írás is.
Ki és hogyan jelentkezhet?
Bárki mentálisan egészséges, 18–30 éves személy, aki nyitott rá és szeretne kicsit kiszakadni a szürke hétköznapokból.
Kérjük, ne jelentkezzen a csoportba, ha traumafeldolgozási szándékai vannak, vagy pszichiátriai, illetve gyógyszeres kezelés alatt áll, ha mentális problémái vannak, mert a foglalkozások nem pszichoterápiás alkalmak és vezetőjük nem gyógyító szakember!
Jelentkezni online regisztrációs felületen lehet 2024. szept. 29. éjfélig.
A csoport indulása előtt a jelentkezőkkel egy rövid interjúzásra is sor kerül.
A csoport maximális létszáma: 10 fő
További részletek az esemény facebook oldalán.
Kategóriák: